Zájemce o členství v ČRS a o lov ryb musí:

  1. Navštívit místní organizaci ČRS v Pstruží č.p. 214 – Rybochovné zařízení Pstruží, kancelář v úředních hodinách, nebo si přihlášku stáhnout z internetových stránek (v levé nabídce - Ke stažení).  
  2. Podat přihlášku za člena v kanceláři, nebo zaslat poštou, emailem.
  3. Absolvovat test na přezkoušení uchazečů pro získaní kvalifikace pro vydání prvního rybářského lístku a přijetí za člena ČRS, který se skládá ze základních znalostí z oblasti rybářství, biologie ryb a právních předpisů upravujících lov ryb. V naší MO probíhá přezkoušení několikrát v roce, dle termínů v letáku. V jiných termínech dle dohody a počtu přihlášených zájemců.

 

Aktuální informace:  zkoušky proběhnou každý poslední čtvrtek v měsíci od 15.30 hodin v Pstruží. Nutno předem poslat přihlášku.

Zkoušky pro zájemce o rybaření proběhnou 12. 4., 3. 5.  a 31. 5. 2018

od 15.30 hodin v RZ Pstruží.

Bližší informace na telefonu: 603 818 855, p. Martin Hlaváč, vedoucí kanceláře.

 

Na základě úspěšně absolvovaného testu MO vydá:

  1. Osvědčení o získání kvalifikace pro vydání prvního rybářského lístku. Na jeho základě příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností nebo obce s pověřeným obecním úřadem (v jehož obvodu      má žadatel o vydání prvního rybářského lístku trvalý pobyt) vydá, po vyplnění žádosti a zaplacení      správního poplatku, rybářský lístek.
  2. Členskou legitimaci. Při jejím vydání zaplatí žadatel zápisné a členský příspěvek.

Děti do 15ti let předkládají spolu se všemi žádostmi i souhlas oprávněného zástupce. Školení dětí probíhá většinou formou kroužků mládeže při MO, kde se jim věnují proškolení vedoucí.

Po splnění všech těchto kroků si může žadatel u své MO, v kanceláři v Pstruží, koupit povolenku k lovu ryb na mimopstruhové nebo pstruhové rybářské revíry.

ČRS vydává několik druhů povolenek k lovu ryb s různým rozsahem platnosti. Nejširší platnost mají celorepubliková a celosvazová povolenka, následují územní povolenky jednotlivých územních svazů ČRS a místní povolenky na konkrétní rybářské revíry.

Další informace Vám budou ochotně poskytnuty v kanceláři MO v Pstruží č. p. 214.

Pak Vám už zbývá jenom navštívit specializovanou prodejnu s rybářskými potřebami, kde Vám jistě ochotně poradí při výběru rybářského náčiní, vybrat si rybářský revír k lovu ryb a nahodit udice.

                              Petrův zdar!