Aktuality

Zarybňování 2024

Vyhodnocení 2. ročníku přívlačových RYBÁŘSKYCH ZÁVODU BESKYDSKÝ PSTRUH (dospělí)

Přátelé, kamarádi, závodníci, vážení sponzoři a také ti, kteří přidali svou ruku k dílu nebo se na organizaci závodů jakkoli podíleli. Vám všem patří velké díky. Již 2. ročník přívlačových závodů „Beskydský pstruh“ je za námi a my doufáme, že jste si to všichni užili. Počasí nám i tentokrát vyšlo, někteří měli více štěstí při lovu, jiní méně, ale tak už to v životě bývá. Účast byla opětovně skvělá, závodu se zúčastnilo celkem 26 závodníků z České a Slovenské republiky a celkem bylo chyceno 324 ks ryb. Chtěla bych touto cestou poděkovat všem sponzorům (LAMA-Fly, Včelařství u Medového Janka, Kaufland, BENEREX s.r.o., město Frýdlant nad Ostravicí, obec Čeladná, obec Malenovice), rovněž panu Radku Michalíkovi za obrovskou pomoc, jak při samotné organizaci závodu, tak i za zapůjčení stanu a stolů, paní Šárce Janečkové (firma BAJA) za zajištění poledního menu a paní Janě Kaločové za skvělé buchty. Chtěla bych také poděkovat ČRS, Územnímu svazu pro Severní Moravu a Slezsko za poskytnutí pohárů a věcných cen a za to, že nám povolil zarybnit nad rámec zarybňovacího plánu.

                                                            Ještě jednou díky Všem a Petrův zdar!                 Za MO Ivana Bobková


Proběhla distribuce lipana z RZ Nové Dědiny

ZÁPIS S USNESENÍ 

ZVĚŘEJNĚNÍ PLáNU PRÁCE VÝBORU MO

iNFORMACE O ZKOUŠKÁCH NA PRVNÍ RYBÁŘSKY LÍSTEK

AKTIVITA NA RZ PSTRUŽI

Nové líhňařské aparáty

Natáčelo se u nás

Zarybňování

črs informace, ÚS, Zarybňování aj.


hájení, Zarybňování, záchr. odlov Ryb

Dětské rybářské závody

Vážení přátelé Petrova cechu, v neděli 14. května 2023 proběhly dětské přívlačové ryb. závody Beskydský pstruh. Mladí rybáři získali další praktické zkušenosti a prožili neopakovatelné chvíle při lovu pstruhů. Děti byly dle věku rozděleny do dvou kategorií, a to 1. – 5. třída a 6. – 9. třída. Pstruzi byli po předchozím dni, kdy proběhly sobotní závody především pro dospělé, už řádně seznámeni s nástrahami, a tak to děti neměly vůbec lehké. I tak se jim podařilo některé pstruhy přelstít. Některým soutěžícím se dařilo lépe, některým méně, přesto si rybolov přívlačí všichni užili.

Ceny pro děti byly financovány z dotace Města Frýdlant nad Ostravicí, Obce Ostravice a Obce Čeladná. Dále bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu dětských závodů, tak i sobotního závodu. Petrův zdar!                                                            Za MO Martin Hlaváč, vedoucí rybářského kroužku

1. Ročník přívlačových RZ Beskydský pstruh - vyhodnocení

Přátelé, kamarádi, závodníci, drazí sponzoři a také ti, kteří přidali svou ruku k dílu nebo se na organizaci závodů jakkoli podíleli. Vám všem patří velké díky. 1. ročník přívlačových závodů Beskydský pstruh je úspěšně za námi a my doufáme, že jste si to všichni jaksepatří užili. Počasí nám vyšlo, někteří měli více štěstí při lovu, jiní méně, ale tak to už v životě bývá. Účast byla na první ročník skvělá, závodu se zůčastnilo celkem 35 závodníků, z toho jeden z Maďarska, několik ze Slovenska a  také mnoho rybářů z našich končin. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem sponzorům( Sruby Pacák, Řeznictví H&H, Přívlač Vlašim, LAMA-Fly, Včelařství u Medového Janka, Kaufland,  Obec Frýdlant nad Ostravicí, Obec Čeladná a Obec Malenovice) a také p. Gaburovi za věcný i peněžní dar a rovněž p. Radku Michalíkovi za obrovskou pomoc jak při samotné organizaci závodu, tak za zapůjčení stanu a stolů. Chtěl bych také poděkovat ČRS, že nám povolili zarybnit nad rámec zarybňovacího plánu. Děkuji všem a přeji Petrův zdar!                                    Za MO T. Kopka, předseda DK

2023_Frýdlant_závody_deti_beskydsky_pstruh_1.pdf

RZ: Beskydský pstruh pro děti!

Vážení, posílám bližší informace k přívlačovým závodům, o kterých jsme se bavili minulý měsíc. Parkování doporučuji na ul. Komenského, u hřbitova, u Sportu,...Parkování u řeky bude v omezeném počtu pro pořadatele. Sraz u Lubenské lávky, místní části Frýdlantu nad Ostravicí. S dětmi mohou být také rodiče, kteří mohou radit, ne však zasahovat do rybaření. Doporučuji více prutů, pro případ zamotání vlasce. Propozice jsou vedle/nahoře.

 

V případě dotazu pište , volejte. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.


S pozdravem
Bc. Martin Hlaváč, Mob.: +420 603 818 855, e-mail: hlavac.martin@email.cz

Beskydský pstruh závody 1.pdf
2022_13_zapis_vyboru_CRS_MO_FnO.pdf

přívlačové Rybářské závody, zápisy aj.

Vysazování plůdku Pstruha obecného

Mník jednovousý

Dne 11. 3. 2023 byl přivezen váčkový plůdek mníka jednovousého, který byl vysazen do prázdných rybníků na Nové Dědině. Je to cca 15 let, kdy se areál na Nové Dědině  opět začíná využívat k chovu ryb. V současné době jsou rybníky ve velmi zanedbaném stavu (rozpadlé břehy, velké množství bahna apod.) a tedy  nevhodné k chovu lososovitých ryb. Aby rybníky neležely ladem, byl do nich nasazen plůdek mníka jednovousého, který by měl být sloven ještě v tomto roce. Finanční  prostředky získané z jeho následného prodeje by mohly být z části použity na odbahnění a revitalizaci areálu Nová Dědina.  Foto z vysazování je ve Fotogalerii.

2023_VCSzapis-usneseni.pdf

členská schůze spolku

Satina, zkoušky pro získání 1. RL

Ceník povolenek a čl. zn. 2023.pdf
2021_Zásady_brigády a zápisné.pdf
Informace k výdeji povolenek 2023.pdf

povolenky a známky 2022/2023

Návrat lososa, výtěr pstruha, fotky

Čurabský klauz - duben 2022

Tento klauz se musel slovit kvůli probíhajícím opravám a následnému odbahnění. Je jedním z největších a opravených nádrží k plavení dřeva, tzv. klauzů či splavovacích nádrží, a to na potoce Čurabka u obce Bílá. Potok je PS přítokem Smradlavy, na němž leží další klauz (cca 3 km) a jiný zachovalý klauz lze vidět i z cesty Bílá – Horní Bečva. Čurabský klauz má objem 5 200 m³ a cca 1 700 m2 a leží mezi masívem Kavalčanek a je lehce přístupný po asfaltové neznačené silnici z údolí Smradlavy asi 4 km od loveckého zámečku na Bílé. Nádrž pochází z 19. století, kdy podobné vznikaly po celých Beskydech a umožňovaly zvýšení průtoku tak, aby se dřevo dalo plavit až do Frýdlantu nad Ostravicí a dalších obcí s pilami a hutěmi v Podbeskydí. Po opravě v roce 2008 byla nádrž zarybněna pstruhem obecným.

2022_134910_Narizeni_SVS_raci_mor_Horni_Becva_pasmo.pdf
zverejneni.pdf

Nový web spolku, Račí mor

ZápisÚK29052022.pdf
UsneseníRS24092022.pdf

Republikový sněm črs, ÚK

Příměstský rybářský tábor

Ve dnech 25. – 28. července 2022 proběhl příměstský rybářský tábor na pstruhových revírech (Ostravice 4 a Čeladenka 1). Počasí moc nepřálo, i tak se nakonec podařilo každému účastníkovi tábora chytit minimálně jednoho mírového pstruha...

Lubenský měch - akce Ukliďme Česko

Také v roce 2022 se v březnu konal úklid kolem vodních toků, který pořádal Český svaz ochránců přírody Lubno. Do akce se zapojily děti ze zájmových kroužků - mysliveckého kroužku, rybářského kroužku a mladí ochránci přírody. Co do přírody nepatří se sbíralo v několika termínech kolem řeky Ostravice ve Frýdlantu a okolí.

2022_1_zpravodaj_mo_fno.pdf
2022_VCSzapis-usneseni.pdf

Členská schůze a zpravodaj MO